Територіальні органи ДФС
у Миколаївській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

З 14 листопада 2019 року набули чинності зміни до Митного кодексу України з питань сприяння захисту прав інтелектуальної власності

21.11.2019

Миколаївська митниця ДФС повідомляє, що  з 14 листопада 2019 року набув чинності Закон України від 17 жовтня  2019 року №202 «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної  власності під час переміщення товарів через митний кордон України» (далі – Закон №202).

Законом №202 визначено терміни – «контрафактні товари», «піратські товари», а також «товари, що підозрюються у порушенні прав інтелектуальної власності». У переліку об'єктів права інтелектуальної власності (далі – ІВ) в Митному кодексі України (далі – МКУ) виключено корисну модель, додано «компонування напівпровідникових виробів» (один з способів патентного тролінгу, промисловий зразок залишено). Також, визначено поняття «швидкопсувних товарів» у випадку призупинення митного оформлення.

Крім того, визначено митні режими під час яких застосовуються заходи у разі підозри у порушенні прав ІВ.

Звертаємо увагу, що відтепер заходи щодо сприяння захисту прав ІВ застосовуються під час переміщення припасів та не застосовуються – в тому числі, до оригінальних товарів, тобто товарів, які були виготовлені за згодою правовласника, або товарів, виготовлених особою, належним чином уповноваженою правовласником на виробництво певної кількості товарів, у тому числі у кількості, що перевищує обумовлену між цією особою і правовласником.

Зберігання на складі органу доходів i зборів товарів, митне оформлення яких призупинено відповідно до ст. 399, 400 і 401 прим. 1 МКУ, є платним, починаючи з наступного календарного дня за днем їх розміщення на такому складі. Водночас за зверненням декларанта органом доходів і зборів може бути надано дозвіл на зберігання товарів, митне оформлення яких призупинено, без їх розміщення на складі органу доходів і зборів. При цьому зберігання товарів, митне оформлення яких призупинено, без їх розміщення на складі органу доходів і зборів здійснюється за рахунок власника таких товарів.

І на останок, зміни Законом №202 передбачають наступне:

- орган доходів і зборів не може за власною ініціативою призупинити митне оформлення швидкопсувних товарів;

- передбачена можливість дострокового випуску товарів, митне оформлення яких призупинено за підозрою у порушенні прав ІВ;

- визначено особливості призупинення митного оформлення та знищення невеликих партій товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях.