Територіальні органи ДФС
у Миколаївській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

ДФС Миколаївщини: сплата податкових зобов’язань підприємствами, які надають послуги з водопостачання та водовідведення на території Миколаївської області

17.05.2019

Враховуючи значний суспільний резонанс, викликаний відключенням КП «Первомайський міськводоканал» від електроенергії через борги перед постачальником електричної енергії, Головне управління ДФС у Миколаївській області вважає за необхідне проінформувати громадян України − жителів Миколаївської області щодо динаміки нарахувань та сплати податків підприємствами, які надають послуги з водопостачання та водовідведення на території Миколаївської області.

Згідно із ст.35 Податкового кодексу України інформація про суб’єктів господарювання, які мають податковий борг, щомісячно оприлюднюється на офіційному сайті ДФС України.

На території Миколаївської області функціонує близько 80 підприємств, які надають послуги водопостачання та водовідведення, з яких близько 79 підприємств знаходяться на обліку в територіальних підрозділах фіскальної служби Миколаївщини, та 1 підприємство, а саме МКП «Миколаївводоканал» − на обліку в Офісі великих платників податків ДФС України.

МКП «Миколаївводоканал» перебуває у власності територіальної громади м. Миколаєва та забезпечує стабільне надання послуг централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення мешканцям міста. Підприємство дотримується податкової дисципліни, сумлінно та вчасно сплачує податки і збори до бюджету.

Зазначене підприємство становить значний актив органів місцевого самоврядування, які приділяють значну увагу розвитку та забезпеченню динаміки його роботи. У Головному управлінні ДФС у Миколаївській області, вважають, що така зацікавленість органів місцевого самоврядування у забезпеченні ефективної роботи МКП «Миколаївводоканал» зумовлена фінансуванням модернізації інфраструктури підприємств за рахунок коштів Європейського інвестиційного банку.

КП «Водопостачання м. Вознесенська» дбає не лише про забезпечення громади м. Вознесенська якісними послугами централізованого водопостачання та водовідведення, а також про здійснення своєчасної сплати податків та недопущення нарахування штрафних санкцій за несвоєчасне виконання зобов’язань із сплати податків і зборів.

Дещо іншою є ситуація щодо сплати податків і зборів МКП «Очаківводоканал». Підприємство має борг із сплати податків та зборів до бюджету, а також платежів з єдиного внеску, які є основою для нарахування та виплати пенсій теперішнім та колишнім працівникам. З огляду на це, Головне управління ДФС у Миколаївській області звернулось до Очаківської міської ради з пропозицією щодо виділення коштів для погашення заборгованості МКП «Очаківводоканал» перед бюджетом. ДФС Миколаївщини розраховує, що найближчим часом Очаківською міською радою буде прийнято позитивне рішення щодо погашення податкового боргу МКП «Очаківводоканал».

На превеликий жаль мусимо констатувати, що найгіршою є ситуація, яка склалася із сплатою податків і зборів підприємством, що надає послуги з водопостачання та водовідведення у м. Первомайську. Так, КП «Первомайський міськводоканал» є одним з найбільших боржників Миколаївської області перед бюджетом. Загальна сума боргу підприємства, станом на 01.05.2019 року, становить майже 30 млн. гривень. Борг сформувався переважно за рахунок несплати самостійно задекларованих сум податкових зобов’язань. Крім того, КП «Первомайський міськводоканал» має заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у сумі 29,5 млн. грн., стягнення якої здійснюється через органи державної виконавчої служби.

Головне управління ДФС у Миколаївській області багаторазово зверталось до органів місцевого самоврядування м. Первомайська щодо погашення боргів підприємства перед державним бюджетом та сплати єдиного внеску. Однак, дотепер зазначене питання органами місцевого самоврядування м. Первомайська не вирішено.

З метою погашення заборгованості по КП «Первомайський міськводоканал» Головним управлінням ДФС у Миколаївській області було вжито попередні заходи стягнення, зокрема:

виставлено податкові вимоги до КП «Первомайський міськводоканал» ;

вжито заходи щодо опису майна у податкову заставу;

направлено позов до суду щодо отримання дозволу на реалізацію заставного майна;

виставлено інкасові доручення на списання коштів з розрахункових рахунків;

вжито заходи щодо вилучення готівки КП «Первомайський міськводоканал»;

направлено листи до Первомайської міської ради щодо сприяння у вирішенні питання погашення податкового боргу.

Процес стягнення податкового боргу триває. Наразі Головним управлінням ДФС у Миколаївській області вживаються вичерпні заходи щодо погашення податкового боргу КП «Первомайський міськводоканал», у межах чинного податкового законодавства.

Органи місцевого самоврядування зацікавлені у забезпеченні ефективної роботи комунальних підприємств, які надають послуги з водопостачання та водовідведення. Від якісного надання послуг зазначеними підприємствами залежить рівень задоволеності населення діяльністю органів місцевого самоврядування. Питання погашення податкового боргу комунальних підприємств, які надають послуги з водопостачання та водовідведення, має бути пріоритетним для органів місцевого самоврядування. Сплачені вчасно податки – це запорука своєчасного фінансування охорони здоров’я, освіти та інших важливих соціальних зобов’язань держави перед громадянами.