Територіальні органи ДФС
у Миколаївській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Нерухомість у дарунок нерезиденту від громадянина України

07.12.2018

Головне управління ДФС у Миколаївській області  інформує, що ст.174 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) регламентує порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку у результаті прийняття ним у дарунок коштів, майна, майнових та немайнових прав.

Відповідно до п.174.6 ст.174 Кодексу дарунки оподатковуються за правилами, встановленими розділом IV Кодексу, для оподаткування спадщини.

Згідно із ст.174 Кодексу, для будь-якого об’єкта дарунка, отриманого фізичною особою-нерезидентом від громадянина України застосовується ставка податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відсотків.

Разом з цим, тимчасово, до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, до дарунку застосовується військовий збір – 1,5 відс. (п.16 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу).

Також, ст.14 Кодексу визначено поняття «резидент» та умови набуття цього статусу. Якщо фізична особа не відповідає цим умовам, - вона не є резидентом України.

Враховуючи вищевикладене, спадкоємці-нерезиденти зобов’язані сплатити податки до початку нотаріального оформлення об’єктів спадщини. Проте, річна податкова декларація такими спадкоємцями не подається.