Територіальні органи ДФС
у Миколаївській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Перший заступник начальника ГУ ДФС у Миколаївській області Микола Кучеренко: «Легалізація трудових відносин – це законодавчо закріплені права працюючих громадян сьогодні та гарантоване майбутнє завтра»

07.11.2018

З метою дотримання законодавства про працю та при виплаті заробітної плати, фіскальною службою Миколаївської області проводиться широкомасштабна роз’яснювальна робота з роботодавцями та найманими працівниками. Зокрема, під час зустрічей з платниками податків фахівці ДФС Миколаївщини роз’яснюють необхідності легалізації найманої праці, неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення з ними трудових відносин.

Про це повідомив перший заступник начальника Головного управління ДФС у Миколаївській області Микола Кучеренко

За його словами, на данний час виплати заробітної плати в «конверті» та нелегальна робота стали, нажаль, нормою життя наших громадян та роботодавців. Тому, роботодавець та працівник повинні чітко розуміти всі ризики та наслідки використання найманої праці без належного оформлення.

«Кожному громадянину слід зрозуміти, що захистити себе він зможе тільки законним шляхом, і це можливо лише за умови належного оформлення трудових відносин з роботодавцем. Не варто забувати, що виплата заробітної плати без сплати встановлених податків і зборів є також грубим порушенням законодавства України. Крім цього, виплата заробітної плати в «конвертах» та у розмірах, нижчих за мінімальні гарантії, по-перше, позбавляє наших громадян належного захисту, насамперед, належного розміру пенсійних виплат. По-друге, до місцевих бюджетів не надходять необхідні кошти, що безпосередньо впливає на рівень життя громадян та вирішення соціальних проблем. Тобто, легалізація зарплати та збільшення робочих місць не тільки вирішить проблему зайнятості населення, а надасть додаткові кошти для вирішення соціальних та побутових проблем громад Миколаївської області» - зазначив Микола Кучеренко.

Микола Кучеренко нагадав, що відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 05 жовтня 2018 року №649-р Головне управління ДФС у Миколаївській області разом з Пенсійним фондом України, Управлінням держпраці, Національною поліцією, органами місцевого самоврядування у Миколаївській області, у складі робочих груп, проводять контрольно-перевірочні заходи з обстеженням об`єктів на предмет легальної зайнятості населеня.

«Першочергова задача таких груп буде спрямована на категорію платників, щодо яких в автоматичному режимі виявлені ризики виплати зарплати в «конвертах», або виплати зарплати нижче встановленого законодавством мінімуму та щодо яких до Головного управління ДФС у Миколаївській області надійшли скарги від громадян про порушення їх трудових прав. Адже, легалізація трудових відносин – це законодавчо закріплені права працюючих громадян сьогодні та гарантоване майбутнє завтра» - відмітив Микола Кучеренко.

 

Головне управління ДФС у Миколаївській області