Територіальні органи ДФС
у Миколаївській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання звіту про суми податкових пільг

12.02.2018

Головне управління ДФС у Миколаївській області звертає увагу платників податків на необхідність своєчасного подання звіту про суми податкових пільг.

Відповідно до п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) платник податків зобов’язаний подавати до контролюючого органу інформацію про суми коштів, несплачених до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг.

Порядок обліку сум податків та зборів, несплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня
2010 року №1233 «Про затвердження Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг» (далі – Порядок №1233).

Порядок №1233 є обов’язковим для виконання суб’єктами господарювання, які відповідно до ПКУ не сплачують податки та збори до бюджету з отриманням податкових пільг.

Разом з цим, п.3 Порядку №1233 визначено, що звіт про суми податкових пільг подається суб’єктом господарювання за 3, 6, 9 та
12 календарних місяців за місцем реєстрації протягом 40 календарних днів після останнього календарного дня податкового періоду. У разі, якщо суб’єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається.

Звертаємо увагу, що п.120.1 ст.120 ПКУ передбачено відповідальність за неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до п.49.2 ст.49 ПКУ) або несвоєчасне подання платником податків податкових декларацій, а також іншої звітності, у вигляді застосування штрафу у розмірі 170 грн. за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків повторно протягом року передбачають застосування штрафу у розмірі 1020 грн. за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.