Територіальні органи ДФС
у Миколаївській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

За невчасно сплачені податки з вини банку - штрафні санкції та відповідальність

13.12.2017

Головне управління ДФС у Миколаївській області повідомляє, що відповідно до ст.129 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), за порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів, передбачених Законом України від 05 квітня 2001 року №2346 «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», з вини банку, передбачено відповідальність такої фінансової установи у вигляді пені перед платником та отримувачем за порушення строків виконання доручень клієнтів.

При цьому, платник податків звільняється від відповідальності за несвоєчасне перерахування податків, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції.

Крім того, Кодексом передбачено, що порушенням строку з вини банку не вважається перерахування податків, вчинене внаслідок регулювання Національним банком України економічних нормативів, що призводить до нестачі вільного залишку коштів на такому рахунку. Якщо у майбутньому банк або його правонаступники відновлюють платоспроможність, відлік строку зарахування податків розпочинається з такого моменту.

У такому випадку, платнику податків необхідно подати до контролюючого органу підтверджуючі документи, де вказано обставини щодо неперерахування податків до бюджету з вини банку. Такими документами, зокрема, можуть бути листи-звернення до адміністрації банку з проханням перерахувати кошти та платіжні доручення, оформлені у паперовому вигляді, тощо.

Зважаючи на вищевикладене, банк несе відповідальність за своєчасне виконання платіжних доручень клієнтів на перерахування обов’язкових платежів до бюджетів або державних цільових фондів.

Водночас, податковий борг платника податків, який виник з вини банку, залишається за таким платником і підлягає перерахуванню ним до бюджету.

Тобто, незважаючи на причину несплати податкових зобов’язань, зокрема, у разі порушення банком строків виконання доручень клієнтів на переказ коштів, платник податків не звільняється від обов’язку сплатити основну суму податкового боргу. У свою чергу, фіскальний орган здійснить зарахування коштів у рахунок погашення податкових зобов’язань, згідно із черговістю погашення податкового боргу (п.87.9 ст.87 Кодексу).