Територіальні органи ДФС
у Миколаївській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Керівник лісового господарства збагачувався за рахунок земель державної власності

12.09.2017

Працівниками Головного управління ДФС у Миколаївській області спільно із спеціалістами Баштанської ОДПІ виявлено факт незаконної передачі невідомим особам земельних ділянок лісового фонду.

 

Так, колишнім керівником одного із державних підприємств Миколаївської області передано у користування невідомим особам земельні ділянки призначені для ведення лісового господарства, загальною площею майже 1000 га.  Фактично державні землі використовувались для ведення товарного сільського виробництва з метою отримання прибутку невідомими особами.

Колишній директор державного підприємства не звертався до державного органу вищого рівня за погодженням щодо надання земельних ділянок в оренду або укладання будь-яких інших договорів. Тим самим, внаслідок незаконного самоправства з боку колишнього керівника державного підприємства, землі державної власності були переданні в користування невідомими особам, прибуток від ведення товарного сільськогосподарського товаровиробництва держава не отримала.

Таким чином, у результаті протиправної самодіяльності керівник державного підприємства порушив вимоги Закону України від 21 вересня 2006 року №185-V «Про управління об’єктами державної власності» та постанови Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2012 року №296 «Про затвердження порядку укладання державними підприємствами, установами, організаціями, а також господарськими товариствами, у статутному капіталі яких частка держави перевищує 50 відсотків, договорів про спільну діяльність, договорів комісії, доручення та управління майном».

Слід зазначити, що відповідно до ст.189 Цивільного кодексу України вся продукція, плоди та доходи, отриманні у результаті ведення господарської діяльності на державній земельній ділянці, належить, виключно, державі.

На даний час, урожай соняшнику, вирощений на 400 га однієї з незаконно переданих земельних ділянок, описаний.

За словами в.о. начальника ГУ ДФС у Миколаївській області Романа Кріля, фіскальною службою Миколаївщини бюджет буде додатково поповнено на 2,5 млн. гривень.

Наразі вживаються усі відповідні заходи щодо відшкодування нанесених державі збитків у повному обсязі та повернення коштів у бюджет.  

 

 

      Головне управління ДФС у Миколаївській області