Територіальні органи ДФС
у Миколаївській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

На Миколаївщині за 5 місяців зібрано рекордну суму податку на нерухоме майно

14.06.2017

Завдяки цілеспрямованій роботі органів ДФС у Миколаївській області щодо визначення об’єкта оподаткування та суми податку до сплати, у січні‑травні 2017 року до місцевих бюджетів Миколаївщини мобілізовано майже 987 тис. грн. податку на нерухоме майно, що на 861 тис. грн. або майже у 8 разів перевищує показник надходжень аналогічного періоду 2016 року.

За словами в.о. начальника Головного управління ДФС у Миколаївській області Романа Кріля, надходження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до місцевих бюджетів є важливим фінансовим джерелом у вирішенні соціально-економічних питань та модернізації інфраструктури Миколаївщини.

Слід зазначити, що відповідно до ст.266 Податкового кодексу України податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, повинні сплачувати власники квартири/квартир, загальна площа яких перевищує 60 кв. метрів та власники житлового будинку/будинків, загальна площа яких перевищує 120 кв. метрів, незалежно від кількості таких об’єктів.

Крім того, громадяни, які мають у власності житлову нерухомість, зокрема, квартиру загальную площею понад 300 кв. метрів або будинок площею більше 500 кв. метрів зобовязані сплатити додатково 25 тис. гривень.

У 2017 році фізичні особи сплачують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2016 рік.

Податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити буде надіслано платникам податку за місцем податкової реєстрації до 1 липня 2017 року.

Фізичні особи повинні сплатити податок на нерухоме майно протягом 60 днів з дня отримання повідомлення-рішення. За порушення термінів сплати податку до платників буде застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у сумі від 10 до 20 відс. своєчасно несплаченої суми податку.

У разі неотримання податкових повідомлень-рішень на сплату податку, або встановлення розбіжностей у наявній інформації про об’єкт нерухомості, необхідно звернутися з оригіналами документів на нерухомість до державної податкової інспекції, за місцем реєстрації.