Територіальні органи ДФС
у Миколаївській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Южноукраїнське управління ГУ ДФС у Миколаївській області нагадує про сплату земельного податку

29.08.2019

Южноукраїнське управління ГУ ДФС у Миколаївській області нагадує, що відповідно до п. 286.5 ст. 286 Податкового кодексу України нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення земельного податку.

Земельний податок сплачується громадянами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п.287.5 ст.287 ПКУ). Оскільки фізичні особи (громадяни) несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання, то якщо вони впродовж 60 днів з дня вручення рішення не сплачують суму плати за землю, такі платники притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

  • при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відс. погашеної суми податкового боргу;
  • при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відс. погашеної суми податкового боргу.

Разом з тим, на суму податкового зобов’язання з плати за землю, не сплаченого протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, нараховується пеня у порядку, визначеному ст. 129 Податкового кодексу України.

З метою забезпечення вчасної сплати належних платежів до бюджету, Южноукраїнське управління ГУ ДФС у Миколаївській області, нагадує громадянам що 29.08.2019 року - останній день сплати податку, збору (платежу):

  • плати за землю фізичними особами за 2019 рік;
  • податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичними особами за 2018 рік.