Територіальні органи ДФС
у Миколаївській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Баштанське управління ГУ ДФС у Миколаївській області про кампанію декларування та легалізацію заробітної плати

11.04.2019

У Баштанській ДПІ Баштанського управління ГУ ДФС у Миколаївській області проведено засідання «круглого столу» на тему: «Декларування громадянами доходів, отриманих у 2019. Легалізація заробітної плати - питання, яке необхідно вирішувати спільно».

        У заході взяли участь фахівець Баштанського управління Марина Чавдар та суб’єкти господарювання. Основними темами, які обговорювалися в ході засідання, були кампанія декларування доходів громадян – 2019 та легалізація виплат заробітної плати.           

        Представник фіскального органу Марина Чавдар наголосила, що подання податкової декларації про майновий стан і доходи передбачено Конституцією України та Податковим кодексом України, згідно з положеннями якого платники податку у відповідних випадках зобов’язані подати декларацію та визначити податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору. Для максимального спрощення для декларантів процедури подання декларації, ДФС створений новий електронний сервіс в «Електронному кабінеті». Цей сервіс дозволяє засобами електронного зв’язку спрямувати до контролюючого органу декларацію з копіями первинних документів.

          «Задекларувати доходи та сплатити податки – конституційний обов’язок кожного громадянина. Свідоме декларування доходів та сплата податків – вірний шлях до побудови європейського суспільства, а ДФС, в свою чергу, створює всі умови для комфортної подачі декларацій громадянами» - наголосила податківець.

           Крім того, Марина Чавдар звернула увагу присутніх, що сьогодні дуже актуальною є боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах».

          Гарантований рівень мінімальної заробітної плати чимало роботодавців просто ігнорують і змушують робітників працювати на невелику зарплату, часом зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку витрат, видають працівникам зарплату у «конвертах». У цьому випадку йдеться про «тіньові» заробітки, з яких не утримуються податки та не здійснюються відрахування до Пенсійного фонду.

           Відповідно до норм діючого законодавства пенсія та соціальні гарантії громадян залежать від отриманих ними доходів та суми сплаченого єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду України, стажу з усіх місць роботи, а також інших відомостей, необхідних для призначення пенсії та виплати соціальних допомог.