Територіальні органи ДФС
у Миколаївській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Южноукраїнське управління ГУ ДФС у Миколаївській області про заробітну плату в конвертах

30.10.2018

Багато хто на початку своєї кар'єри стикався з проблемою небажання роботодавцями узаконювати трудові відносини. Не офіційна робота являє собою домовленість працівника з роботодавцем щодо виконання певних обов'язків.

Оплата послуг працівника має вигляд не досить прозорої діяльності. Як приклад: в обумовлену дату Ви отримуєте вашу заробітну плату у простому конверті. Якщо дехто вважає що "Заробітна плата в конвертах" відрізняється від звичайної більшим розміром, тобто неофіційним та неоподаткованим прибутком - то Ви помиляєтесь. Іноді такий вид розрахунку зумовлений небажанням роботодавця надавати вам соціальний пакет та платити за Вас податки.

Ці проблеми потребують усвідомлення кожним роботодавцем, кожним підприємцем та кожним найманим працівником. Трудові відносини між найманим працівником і роботодавцем мають бути зафіксовані у трудовій угоді, якою визначаються умови оплати праці та розмір заробітної плати, так як зарплата «в конвертах» та праця без належного оформлення трудових відносин переслідують наше суспільство і мають характер «руйнівної сили», як для економіки країни у цілому, так і для кожного громадянина зокрема.

Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату „в конвертах” позбавляє їх соціального захисту. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.

Якщо заробітна плата виплачується “в конверті” і роботодавець не сплачує із цієї зарплати страхові внески, то цей період не буде врахований до страхового стажу та відповідно розмір пенсії буде меншим. Сплачуючи пенсійні внески в мінімальному розмірі, можна розраховувати тільки на мінімальну пенсію.  Законом скасовано “зрівнялівку” у призначенні і виплаті пенсій. Скільки працівник заробив пенсії - стільки і буде отримувати. Відтепер розмір конкретної пенсії прямо пропорційний до стажу роботи та заробітної плати, з якої сплачено до Пенсійного фонду страхові внески. Коли наймані працівники працюють без укладення договорів, вони втрачають право на достойну пенсію. Роботодавець, який не сплачує соціального внеску із заробітної плати, фактично обкрадає своїх співробітників. Обдурює не Пенсійний фонд, а конкретно кожного пенсіонера, якому держава не може підвищити мінімальну пенсію. Перевірити, чи сплачуються роботодавцем внески на пенсійне страхування і в яких розмірах, кожен найманий працівник може в органах Пенсійного фонду, які ведуть персоніфікований облік сплачених страхових внесків. Для цього необхідно з паспортом звернутися до органу Пенсійного фонду за місцем проживання. Головне завдання таких заходів — змусити людей замислитися над тим, що від офіційного розміру їхньої заробітної плати залежить їх же соціальний захист, адже йдеться не лише про пенсійне страхування, а й про всі соціальні гарантії та виплати, які існують у державі.

Шановні громадяни! Не позбавляйте себе соціальних благ, забезпечте собі старість, не сприяйте порушенням трудового законодавства.

Шановні працедавці! Не чекайте проведення перевірки, своєчасно оформляйте найнятих робітників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну зарплату. Пам’ятайте, ухилення від сплати податків в усіх проявах, у т.ч. шляхом використання нелегальної найманої праці тягне фінансову, адміністративну та карну відповідальність.