Територіальні органи ДФС
у Миколаївській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Брифінг у Баштанській ОДПІ на тему: Кампанія декларування доходів громадян

13.02.2018

08 лютого цього року у Баштанській об’єднаній державній податковій інспекції відбувся брифінг за участю першого заступника начальника інспекції Бутучел С.В.

На початку заходу, Світлана Вікторівна звернула увагу присутніх на основних аспектах кампанії декларування доходів громадян - 2018 та на норми Податкового кодексу, щодо подання окремими категоріями громадян декларації про майновий стан і доходи. Щороку з 1 січня по 1 травня  в Україні проводиться кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом минулого 2017 року. Податкова декларація про майновий стан і доходи подається до 1 травня поточного року до податкової інспекції за місцем реєстрації платників податків. Обов’язок щодо подання декларації виникає при отриманні протягом звітного (податкового) року доходів від особи, яка не є податковим агентом, іноземні доходи; доходи, отримані орендодавцем при наданні нерухомості в оренду; доходи, отримані орендодавцем при наданні рухомого майна. У зв'язку із впровадженням ставки податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відсотків у платників податку, які отримували доходи від двох та більше податкових агентів, за результатами 2017 року не викликає обов'язку щодо подання декларації.

Крім того доповідач, роз’яснила присутнім і порядок та способи подання декларації. Декларацію про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2017 році, платник податку подає в один із таких способів: особисто або уповноваженою на це особою; поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання; засобами електронного зв’язку в електронній формі. Сума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянином самостійно до 1 серпня 2018 року.

 Для зручності громадян в Електронному кабінеті платника функціонує сервіс «Декларація про майновий стан і доходи в електронному вигляді». Фізичні особи у відкритій частині Електронного кабінету платника можуть заповнити, зберегти та роздрукувати декларацію, а в розділі «Введення звітності» особистого кабінету з використанням ЕЦП можуть подати декларацію в електронному вигляді. З 1 січня 2018 року запроваджено нову форму декларації.

З початку проведення цьогорічної кампанії декларування, наголосила Світлана Вікторівна, до Баштанської об’єднаної державної податкової інспекції громадянами подано 124 декларації про майновий стан і доходи за 2017 рік, в тому числі 7 декларацій, аби скористатися правом на податкову знижку. Зокрема, 117 декларації подано громадянами, які зобов’язані задекларувати отримані доходи. Серед них – 5 декларацій про доходи, отримані у вигляді спадщини на суму 624,78 тис.грн., 1 декларація про доходи від дарування на суму доходу 63,12 тис грн. Загалом громадяни задекларували 1488,08 тис.грн. доходів.

Водночас сума самостійно нарахованих платниками податкових зобов’язань становить 208,99тис. гривень.