Територіальні органи ДФС
у Миколаївській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Южноукраїнське управління ГУ ДФС у Миколаївській області інформує про оновлення Довідника ознак доходів за формою №1ДФ

22.05.2019

Южноукраїнське управління ГУ ДФС у Миколаївській області інформує, Відповідно до наказу Мінфіну від 31.10.2018 р. № 863 (яким унесено зміни до Порядку № 4). сама форма звіту за формою № 1ДФ не змінилася . Оновили лише Довідник ознак доходів. Зміни набрали чинності з 01.01.2019 р.

По-перше, очікувано в Довіднику уточнено найменування (і, відповідно, умови для оподаткування/неоподаткування) окремих видів доходів. Наприклад, уточнено формулювання «навчальних» (п.п. 165.1.21 ПКУ), «путівкових» (п.п. 165.1.35 ПКУ), «дарункових» (п.п. 165.1.39 ПКУ) доходів тощо. Самі розумієте, що такі уточнення на податкових агентах ніяк не позначаться. Тому йдемо далі.

По-друге, для окремих доходів присвоєно нові ознаки доходів. Якщо говорити про звичайних роботодавців, то тут такі нововведення.

Ознака доходу «187». Із цією ознакою доходу відображаємо суми благодійної допомоги, наданої відповідно до п.п. 165.1.54 ПКУ учасникам бойових дій та іншим особам, зазначеним у цьомупідпункті.

Ознака доходу «188». Її застосовуємо для відображення доходів, виплачених фізособам-волонтерам з дотриманням вимог п.п. 165.1.54 ПКУ.

Ознака доходу «189». Під цією ознакою у формі № 1ДФ відображаємо дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податків, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності в сумі, що не перевищує 25 % однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), установленої на 1 січня звітного податкового року (у 2019 році — 1043,25 грн.).

Важливо! Якщо сума боргу, прощеного до закінчення строку позовної давності, перевищує озвучену вище неоподатковувану межу, то вона включається в оподатковуваний дохід фізособи на підставіп.п. «д» п.п. 164.2.17 ПКУ і відображається, як і раніше, з ознакою доходу «126».

Про анулювання (прощення) боргу податковий агент повинен проінформувати фізособу-боржника. Зробити це можна одним з таких способів: надіслати рекомендований лист з повідомленням про вручення; укласти відповідний договір; надати повідомлення боржникові особисто під підпис.

У свою чергу, фізична особа, яку податковий агент належним чином повідомив про прощення боргу, зобов’язана за підсумками року подати податкову декларацію про майновий стан і доходи тасамостійно сплатити з оподатковуваної суми ПДФО і ВЗ.

Ознака доходу «194». Під цією ознакою доходу тепер відображатимемо доходи, які прямо не названі серед неоподатковуваних у ст. 165 ПКУ, але які проте згідно з ПКУ не включаються до складу загального оподатковуваного доходу фізособи (див. п.п. 165.1.49 ПКУ). Цікаво, що раніше такі інші неоподатковувані доходи (п.п. 165.1.49 ПКУ) відображали у формі № 1ДФ у загальній купі з іншими оподатковуваними доходами (п.п. 164.2.20 ПКУ) під ознакою доходу «127». Тепер же Мінфін вирішив узяти все і розділити. У результаті доходи, які потрапили до складу:

— інших оподатковуваних на підставі п.п. 164.2.20 ПКУ, як і раніше, відображаємо з ознакою «127»;

— інших неоподатковуваних згідно з п.п. 165.1.49 ПКУ — під новою ознакою доходу «194».