Територіальні органи ДФС
у Миколаївській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Южноукраїнська ОДПІ: Фізична особа – підприємець йде у декретну відпустку: три сценарії

10.07.2018

1. На період декретної відпустки жінка – фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування без найманих працівників,

- яка не працює та не отримує дохід (прибуток) сплачуватиме (у 2018 році) ЄСВ не менше 819,06 грн. на місяць. По строку 9 лютого 2019 року ФОП слід подати Податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2018 рік та Звітність з ЄСВ;

- яка працює і отримує дохід від підприємницької діяльності сплачуватиме (у 2018 році) ПДФО з такого доходу за ставкою 18%, військовий збір за ставкою 1,5% та ЄСВ не менше 819,06 грн. на місяць. По строку 9 лютого 2019 року ФОП слід подати Податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2018 рік та Звітність з ЄСВ.

У разі, якщо така підприємець припинила діяльність, вона не сплачуватиме єдиний внесок, починаючи з місяця наступного за місяцем проведення державної реєстрації припинення господарської діяльності. Слід пам’ятати, що у разі державної реєстрації припинення господарської діяльності, ФОП зобов’язаний подати ліквідаційну декларацію про майновий стан і доходи (протягом 30 календарних днів з дня припинення підприємницької діяльності) та до дати зняття з обліку звіт з ЄСВ за останній звітний період та звіти за попередні звітні періоди, якщо вони не подавались. Сплатити податки та єдиний внесок слід також до датизняття з обліку за останній звітний період і повністю розрахуватись по платежах до бюджету.

 

 

2. На період декретної відпустки жінка – фізична особа – підприємець – платник єдиного податку 1 та 2 групи(без найманих працівників), яка не працює та/або яка працює і отримує дохід від підприємницької діяльності сплачуватиме (у 2018 році) ЄСВ не менше 819,06 грн. на місяць та єдиний податок за ставками, встановленими радами, у межах до 176,20 грн. на місяць (1 група) та у межах до 744,60 грн. на місяць (2 група). По строку 1 березня 2019 року ФОП слід подати Податкову декларацію платника єдиного податку за 2018 рік та по строку 9 лютого 2019 року – Звітність з ЄСВ.

Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку 1 та 2 групи(без найманих працівників), яка у період декретної відпустки не працює і не отримує доходів від підприємницької діяльності сплачуватиме інші суми податків/ не платитиме їх взагалі, якщо:

- перейде на загальну систему оподаткування і в такому разі сплачуватиме лише ЄСВ не менше 819,06 грн. на місяць (див. п. 1);

- обере 3 групу єдиного податку і в такому разі сплачуватиме лише ЄСВ не менше 819,06 грн. на місяць;

- припинить підприємницьку діяльність (див. п. 1), повністю розрахується по платежах до бюджету, подасть ліквідаційну звітність, зніметься з обліку в ДФС.

У разі, якщо така підприємець припинила діяльність, вона не сплачуватиме єдиний податок та єдиний внесок, починаючи з місяця наступного за місяцем проведення державної реєстрації припинення господарської діяльності. Слід пам’ятати, що у разі державної реєстрації припинення господарської діяльності, ФОП – платник єдиного податку зобов’язаний подати ліквідаційну декларацію платника єдиного податку та до дати зняття з обліку звіт з ЄСВ за останній звітний період та звіти за попередні звітні періоди, якщо вони не подавались. Сплатити єдиний податок та єдиний внесок слід також до дати зняття з обліку за останній звітний період і повністю розрахуватись по платежах до бюджету.

 

3. На період декретної відпустки жінка – фізична особа – підприємець – платник єдиного податку 3 групи(без найманих працівників), яка не працює та/або яка працює і отримує дохід від підприємницької діяльності сплачуватиме (у 2018 році) ЄСВ не менше 819,06 грн. на місяць та єдиний податок за ставками 3% (у разі сплати ПДВ) або 5%. Податкову декларацію платника єдиного податку слід подавати щокварталу та по строку 9 лютого 2019 року ФОП слід подати Звітність з ЄСВ.

Які дії фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку 3 групи – платника ПДВ:

- якщо вона не працює і не здійснює оподатковувані операції,ПДВ не сплачується, декларація не подається;

- якщо вона провадить господарську діяльність та здійснює операції, що підлягають оподаткуванню ПДВ згідно з розділом V Податкового кодексу України, така особа зобов’язана реєструвати податкові накладні, подавати (щомісяця по строку 20 числа наступного за звітним місяця або щокварталу) декларацію з ПДВ та сплачувати цей податок.

Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку 3 групи(без найманих працівників), яка у період декретної відпустки не працює і не отримує доходів від підприємницької діяльності сплачуватиме інші суми податків / не платитиме їх взагалі, якщо:

- обере відсоткову ставку 5% заміть 3%, з анулюванням реєстрації платника ПДВ і в такому разі сплачуватиме лише ЄСВ не менше 819,06 грн. на місяць;

- перейде на загальну систему оподаткування і в такому разі сплачуватиме лише ЄСВ не менше 819,06 грн. на місяць (див. п. 1);

- припинить підприємницьку діяльність (див. п. 1), повністю розрахується по платежах до бюджету, подасть ліквідаційну звітність та зніметься з обліку в ДФС