Територіальні органи ДФС
у Миколаївській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

ПРОТОКОЛ №2 засідання Громадської ради при Головному управлінні Державної фіскальної служби у Миколаївській області

22.06.2016

ПРОТОКОЛ №2

засідання Громадської ради

при Головному управлінні Державної фіскальної служби у Миколаївській області

 

22.06.2016

Дата та час проведення: 22 червня 2016 року, 15 год. 00 хв.

Місце проведення: малий зал ГУ ДФС у Миколаївській області (м. Миколаїв, вул. Лягіна, 6)

присутні від ГУ ДФС у Миколаївській області:

Ангелов О.Л. – в.о. начальника ГУ ДФС у Миколаївській області;

Барановська В.Г. - начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Миколаївській області;

Любомищенко Ю.О. – начальник управління аудиту ГУ ДФС у Миколаївській області;

Власенко В.В. - начальник відділу організації роботи ГУ ДФС у Миколаївській області;

Левченко Л.Г. - головний державний інспектор відділу організації роботи ГУ ДФС у Миколаївській області, секретар Громадської ради;

присутні члени Громадської ради:

9 членів Громадської ради при ГУ ДФС у Миколаївській області (список додається);

Модератор: Запорожченко Н.Є. - координатор підготовки засідання Громадської ради при ГУ ДФС у Миколаївській області.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

1. Вступне слово Запорожченко Н.Є.

2. Підсумки роботи органів ДФС у Миколаївській області за січень-травень 2016 року.

3. Попередні результати проведення кампанії декларування доходів громадян за 2015 рік.

4. Застосування реєстраторів розрахункових операцій підприємцями спрощеної системи оподаткування.

5. Про відповідь ДФС України на звернення Громадської ради при ГУ ДФС у Миколаївській області щодо омани членів Громадської ради колишнім начальником ГУ ДФС у Миколаївській області Копіцею В.В.

6. Презентація оновленого офіційного видання ДФС України  - журналу «Вісник. Право знати все про податки і збори».

7. Підведення підсумків засідання.

З питання 1 Порядку денного

СЛУХАЛИ:

Запорожченко Н.Є., яка привітала присутніх, оголосила кількість учасників заходу та Порядок денний проведення засідання Громадської ради.

ГОЛОСУВАЛИ:

1) щодо затвердження Порядку денного:

„за”– 9;

„проти” – 0;

„утримались” – 0

Рішення прийнято;

 

З питання 2 Порядку денного

СЛУХАЛИ: Ангелова О.Л. - який розповів про результати роботи органів ДФС у Миколаївській області за січень-травень 2016 року, а також про основні напрями роботи у 2016 році.

За січень-травень 2016 року до бюджетів усіх рівнів мобілізовано майже 4 млрд. грн., у т.ч. до державного бюджету – 2,6 млрд. грн., що у 1,5 рази більше, ніж за аналогічний період 2015 року.

За словами Олега Ангелова, органами ДФС у Миколаївській області спільно з Миколаївською облдержадміністрацією проводяться заходи щодо легалізації зайнятості населення. Фахівцями здійснено 567 перевірок суб’єктів господарювання, за результатами яких виявлено 2246 неоформлених належним чином найманих працівників. Завдяки вжитим заходам до бюджету додатково вже надійшло 800 тис. гривень.

Також, органами ДФС у Миколаївській області здійснюються заходи щодо виведення «із тіні» суб’єктів господарювання, які не дотримуються вимог чинного законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Фіскальна служба Миколаївської області першою в Україні запровадила сучасні Інтернет-технології, за допомогою яких підприємці вже зараз можуть отримувати ліцензії на реалізацію алкогольних напоїв і тютюнових виробів через мережу Інтернет.

Також, запрацював он-лайн сервіс http://licenzii.in.ua, який дозволяє покупцям у будь-яких місцях продажу алкогольної або тютюнової продукції, використовуючи Інтернет, перевірити наявність у суб'єктів господарювання відповідної ліцензії. У стадії розробки перебуває ще чимало новацій, які забезпечать покращання обслуговування платників податків.

Олег Ангелов наприкінці свого виступу висловив вдячність представникам громадськості за конструктивну розмову та зазначив, що органами ДФС у Миколаївській області і надалі будуть здійснюватися заходи щодо запровадження нових сервісів, покращення надання адміністративних послуг для усіх платників податків.

У обговоренні взяли участь: Бордовський В.М., Сакаль І.І., Максимчук М.М., Чамара Л.В., які зазначили, що фіскальна служба повинна бути сервісним центром, допомагати бізнесу здійснювати прозору діяльність та сплачувати податки в повному обсязі. Також, члени Громадської ради поцікавилися кадровими змінами в органах Державної фіскальної служби у Миколаївській області, об’єднанням державних податкових інспекцій, яке відбулося у рамках адміністративної реформи, підвищенням рівня заробітної плати працівників фіскальних органів.

 

З питання 3 Порядку денного

СЛУХАЛИ:

Барановську В.Г. - яка розповіла про попередні результати проведення кампанії декларування доходів громадян за 2015 рік. Так, з початку 2016 року громадянами до органів Державної фіскальної служби у Миколаївській області подано 47811 декларацій на суму майже 660 млн. гривень. Це один із кращих показників в Україні по кількості громадян, які декларують отримані доходи та податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб. До бюджету вже надійшло понад 22 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та близько 3 млн. грн. військового збору.

Валентина Барановська зазначила, що вже 1243 громадян скористалися правом на податкову знижку. Ними задекларовано до повернення 1,5 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, по яких термін повернення не наступив ( 60 днів з дати подачі декларації). Зокрема 1000 громадянам вже повернуто 1,2 млн. грн. ПДФО.

У обговоренні взяли участь: Запорожченко Н.Є., Бордовський В.М., які відзначили високий рівень свідомості миколаївців щодо задекларованих доходів, цікавилися оподаткуванням спадщини.

 

З питання 4 Порядку денного

СЛУХАЛИ:

Любомищенко Ю.О. – яка доповіла про застосування реєстраторів розрахункових операцій підприємцями спрощеної системи оподаткування. На сьогоднішній день у податкових інспекціях ГУ ДФС у Миколаївської області зареєстровано 527 фізичних осіб – підприємців, платників єдиного податку, які для своєї діяльності зареєстрували 788 реєстраторів розрахункових операцій.

Юлія Любомищенко роз`яснила, хто з фізичних осіб підприємців підпадає під вимоги застосування у своїй діяльності спрощеної системи оподаткування. І зазначила, що п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України визначено, що РРО не застосовуються платниками єдиного податку фізичними особами – підприємцями: першої групи; другої і третьої груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом року не перевищує 1 000 000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 000 000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов`язковим. Застосування РРО розпочинається з першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва єдиного податку.

У обговоренні взяли участь: Сакаль І.І., Бордовський В.М., Кістечко І.М., які зазначили, що органи ДФС області і надалі повинні здійснювати контроль за суб'єктами господарювання, які працюють у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг і використовують реєстратори розрахункових операцій.

 

 

 

 

З питання 5 Порядку денного

СЛУХАЛИ:

Запорожченко Н.Є. - яка ознайомила присутніх з відповіддю ДФС України на звернення Громадської ради при ГУ ДФС у Миколаївській області щодо омани членів Громадської ради колишнім начальником ГУ ДФС у Миколаївській області Копіцею В.В. Вона нагадала, що на засіданні Громадської ради від 24.03.2016 року було прийнято рішення підготувати лист на ДФС України з приводу омани, у яку ввів Громадську раду колишній начальник ГУ ДФС у Миколаївській області Копіца В.В.

У березні 2015 року Копіца В.В. звернувся з проханням включити до порядку денного засідання Громадської ради від 10 березня 2015 року питання щодо призначення радниками начальника ГУ ДФС у Миколаївській області на громадських засадах Тарасова С.І. та Кущенка О.В. Під тиском з боку Копіци В.В. зазначене питання було включено до порядку денного засідання Громадської ради від 10 березня 2015 року. Аналогічний тиск з боку Копіци В.В. відбувався і на інших членів Громадської ради. Саме завдяки такій «обробці» членів Громадської ради та введенням їх в оману, на засіданні Громадської ради від 10 березня 2015 року шляхом голосування було прийнято рішення щодо підтримки кандидатур Тарасова С.І. та Кущенка О.В. на призначення позаштатними радниками на громадських засадах Як з’ясувалося потім, Тарасову С.І. та Кущенку О.В. призначення помічниками начальника ГУ ДФС у Миколаївській області на громадських засадах було необхідно не для допомоги у розвитку партнерських відносин органів ДФС з платниками податків, а для можливості впливати на суб’єкти господарювання у власних інтересах.

У обговоренні взяли участь: Бордовський В.М., Кістечко І.М., Сакаль І.І., Чамара Л.В. та інші члени Громадської ради, які запропонували не допускати у подальшому фактів впливу на членів Громадської ради стосовно кадрових призначень на ту чи іншу посаду в ГУ ДФС у Миколаївській області.

 

З питання 6 Порядку денного

СЛУХАЛИ:

Лічного В.Л., який презентував оновлене офіційне видання ДФС України  - журнал «Вісник. Право знати все про податки і збори». Новий формат видання, цікавий та корисний зміст допоможуть платникам правильно застосовувати норми податкового законодавства, оцінити офіційну позицію ДФС України з того чи іншого питання.

Віктор Лічний повідомив, що для робітників ДФС виходить газета «Вісник +». Завдання журналу – формувати податкову культуру громадян. Ціна на місяць 176 грн., видання виходить щотижнево.

Віктор Лічний запропонував представникам громадськості запрошувати фахівців філії ДП «Сервісно-видавничий центр» у Миколаївській області на власні заходи з метою популяризації видання.

 

З питання 7 Порядку денного

СЛУХАЛИ:

Запорожченко Н.Є., яка, користуючись нагодою, запропонувала представникам бізнесу Миколаївщини взяти участь у Всеукраїнському Рейтингу «Сумлінні платники податків 2015», який вже стартував в Україні. Вона зазначила, що конкурс проводиться уже 5 років, детально про умови проведення можна дізнатися на сайті АППУ. За результатами Рейтингу «Сумлінні платники податків – 2014», який проводився Асоціацією платників податків України в 2015 році, 16 підприємств Миколаївщини стали переможцями Першого туру Рейтингу та 5 підприємств – переможцями Другого туру.

Наталія Запорожченко підбила підсумки засідання Громадської ради та оголосила про його закриття.

 

Додатковіматеріали:

 

Список членів Громадської ради при ГУ ДФС у Миколаївській області, присутніх на засіданні Громадської ради 22 червня 2016 року.

 

 

Голова                                                                                           Н.Є. Запорожченко

 

Секретар                                                                                                Л.Г. Левченко