Територіальні органи ДФС
у Миколаївській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

ПРОТОКОЛ № 1 засідання Громадської ради при Головному управлінні Державної фіскальної служби у Миколаївській області

24.03.2016

Дата та час проведення: 24 березня 2016 року, 11 год. 00 хв.

Місце проведення: мала зала ГУ ДФС у Миколаївській області (м. Миколаїв, вул. Лягіна, 6)

присутні від ГУ ДФС у Миколаївській області:

Кузьмін І.В. – в.о. начальника ГУ ДФС у Миколаївській області;

Гетманець Л.В. - начальник управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у Миколаївській області;

Барановська В.Г. - начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Миколаївській області;

Рибальченко О.О. - заступник начальника юридичного управління ГУ ДФС у Миколаївській області;

Ракіпов В.Р. - начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Миколаївській області;

Власенко В.В. - начальник відділу організації роботи ГУ ДФС у Миколаївській області;

Левченко Л.Г. - головний державний інспектор відділу організації роботи ГУ ДФС у Миколаївській області, секретар Громадської ради;

присутні члени Громадської ради:

11 членів Громадської ради при ГУ ДФС у Миколаївській області (список додається);

Модератор: Запорожченко Н.Є. - координатор підготовки засідання Громадської ради при ГУ ДФС у Миколаївській області.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

1. Вступне слово Запорожченко Н.Є.

2. Обговорення питання щодо обрання секретаря Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Миколаївській області.

 

3. Основні напрями роботи органів Державної фіскальної служби у Миколаївській області у 2016 році.

4. Звіт про роботу Громадської ради за 2015 рік.

5. Затвердження звіту Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Миколаївській області за 2015 рік.

6. Обговорення змін до Податкового кодексу України, які набрали чинності з 01 січня 2016 року.

7. Обговорення нормативно-правових актів, розроблених ДФС України щодо електронного адміністрування реалізації пального, відповідно до змін, внесених до Податкового кодексу України з 01 березня 2016 року.

8. Затвердження плану роботи Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Миколаївській області на 2016 рік.

 

9. Інше

 

10. Підведення підсумків засідання.

 

З питання 1 Порядку денного

СЛУХАЛИ:

Запорожченко Н.Є., яка привітала присутніх, оголосила кількість учасників заходу та Порядок денний проведення засідання Громадської ради.

ГОЛОСУВАЛИ:

1) щодо затвердження Порядку денного:

„за”– 11;

„проти” – 0;

„утримались” – 0

Рішення прийнято;

З питання 2 Порядку денного

СЛУХАЛИ: Запорожченко Н.Є.,яка запропонувала обрати секретарем Громадської ради Левченко Л.Г. - головного державного інспектора відділу організації роботи ГУ ДФС у Миколаївській області, а на період відсутності Левченко Л.Г. – обрати секретарем Громадської ради Гензеру А.П.

ГОЛОСУВАЛИ:

1) щодо обрання секретарем Громадської ради Левченко Л.Г.:

„за”– 11;

„проти” – 0;

„утримались” – 0

Рішення прийнято;

ВИРІШИЛИ:

1. Обрати секретарем Громадської ради Левченко Л.Г.

2) щодо обрання секретарем Громадської ради на період відсутності Левченко Л.Г. Гензеру А.П.

за”– 11;

„проти” – 0;

„утримались” – 0

Рішення прийнято;

ВИРІШИЛИ:

1. Обрати секретарем Громадської ради на період відсутності Левченко Л.Г. Гензеру А.П.

З питання 3 Порядку денного

СЛУХАЛИ:

Кузьміна І.В. - в.о. начальника ГУ ДФС у Миколаївській області, який розповів про результати роботи органів ДФС у Миколаївській області за січень-лютий 2016 року, а також про основні напрями роботи у 2016 році.

Як зазначив Ігор Кузьмін, у 2016 році органами ДФС у Миколаївській області проводиться активна робота щодо створення рівних конкурентних умов для суб’єктів господарювання та покращення адміністративних послуг для усіх платників податків, упередження використання платниками схем ухилення від оподаткування, боротьби з тіньовим сектором економіки. Про ефективність вжитих заходів свідчать показники роботи органів ДФС у Миколаївській області.

Ігор Кузьмін розповів про ситуацію з кадровим забезпеченням ГУ ДФС та ДПІ у Миколаївській області. Скорочення персоналу в органах ДФС у Миколаївській області відбулося на 20 відсотків. Зазначив, що з 01 квітня 2016 року буде здійснюватиметься об’єднання податкових інспекцій – міських, районних. Будуть проводитись перевірки декларацій держслужбовців, через центри обслуговування платників щоденно обслуговується до тисячі платників, які звертаються за отриманням відповідних довідок.

Також, Ігор Кузьмін повідомив, що для сільськогосподарських виробників існував спеціальний режим оподаткування ПДВ, який передбачав сплату податку не до бюджету, а на спецрахунки. З 1 січня 2016 року сільськогосподарські підприємства, в залежності від виду діяльності, повинні сплачувати частину ПДВ до державного бюджету, а частину на спецрахунки. Внаслідок цих законодавчих змін, за результатами декларування за січень – лютий 2016 року державний бюджет отримає понад 26 млн. грн. податку на додану вартість від сільгоспвиробників. При цьому, за весь 2015 рік від зазначеної категорії платників до державного бюджету надійшло 11,6 млн. грн. ПДВ.

Поряд з цим, відбулися позитивні зміни в оподаткуванні фонду оплати праці найманих працівників. Суть запроваджених змін полягає у зменшенні податкового навантаження на фонд оплати праці майже на третину, за рахунок зменшення єдиного внеску. Тобто, проведені зміни дають можливість роботодавцям, не збільшуючи загальної суми витрат на оплату праці найманих працівників та сплату нарахованих на фонд оплати праці платежів, збільшити реальну заробітну плату на 20 відсотків.

Наприкінці свого виступу Ігор Кузьмін зазначив, що пріоритетними напрямами роботи органів ДФС у Миколаївській області на 2016 рік є відпрацювання ризикових операцій суб’єктів господарювання – виробників сільськогосподарської продукції; легалізація заробітної плати; контроль за сплатою податку на доходи фізичних осіб від СГ, які орендують земельні ділянки (паї), та громадян, які самостійно їх обробляють; контроль за використанням земель та сплатою земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; протидія корупції. Також, Ігор Кузьмін зазначив, що найближчим часом буде здійснено виїзди в райони Миколаївської області спільно з райдержадміністраціями для опрацювання роботи щодо наповнення місцевих бюджетів на місцях.

 Ігор Кузьмін зазначив, що фіскальна служба лише контролює виконання законів, а законодавчі ініціативи – справа Мінфіну. І коли приймається закон, окремі представники бізнесу вже починають думати, як його обійти. 10-20 компаній дотримуються законодавства. Нам потрібно думати, як заставити платника податків сплачувати податки добровільно. Тільки за 2015 рік ті, хто використовував ріллю, отримали дотацію, і якщо це не дає поштовху до розвитку СГД, то навіщо такі пільги. Зараз усі сільгосптоваровиробники думають, як отримати кредит на паливо, добрива.

Ігор Кузьмін зазначив, що на сьогодні в ГУ ДФС великі проблеми з аудитом. Лише окремі фахівці можуть виходити на перевірки. У нас вже немає такого поняття, як 9 стан, немає тих повноважень, які були. Ми моніторимо електронні бази даних, документальні перевірки здійснюємо, якщо підприємство має обсяг в 20 млн.гривень. Ми готовимо документ по схемному кредиту. Проблеми, звичайно, є. На жаль, бізнес знаходить шляхи, щоб обійти закон, компанії скупають зерно за реальні гроші, нас втягують в «нікчеми». Одна компанія вигрузила зерно на мільйон гривень, а показує зарплату в 100 гривень.

Сьогодні потрібно розвивати структуру регіонів, заключати договори соціального партнерства, чим більше великих компаній, тим краще. Потрібно поповнювати бюджет. Велика подяка  члену Громадської ради Сокалю І.І. за розуміння сплати платежів до бюджету. Сьогодні потрібно залучати інвестиції в економіку.

 

У обговоренні взяли участь: Катвалюк І.А., Сакаль І.І., які зазначили, що фіскальна служба повинна бути сервісним центром, допомагати бізнесу здійснювати прозору діяльність, створювати нові робочі місця. Адже сьогодні багато підприємців закривають свій бізнес, люди залишаються «на вулиці». Це питання загальнодержавного значення і ми не маємо претензій до фіскальної служби.

 

З питання 4-5 Порядку денного

СЛУХАЛИ:

Запорожченко Н.Є. – голову Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Миколаївській області, яка відзвітувала про роботу Громадської ради у 2015 році.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

1) за прийняття до відома звіту Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Миколаївській області за 2015 рік:

„за” – 11;

„проти” – 0;

„утримались” – 0.

Рішення прийнято.

ВИРІШИЛИ:

1. Прийняти до відома звіт Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Миколаївській області за 2015 рік

В обговоренні взяли участь: Кузьмін І.В., Запорожченко Н.Є., Іванов М.П., Сакаль І.І., Катвалюк І.А. та інші. Вони зазначили, що за останній час значно активізувалися громадські проекти, семінари та виразили подяку В.о. Головного управління ДФС у Миколаївській області Кузьміну І.В. за підтримку діяльності Громадської ради.

 

З питання 6 Порядку денного

СЛУХАЛИ:

1. Гетманець Л.В. - начальника управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у Миколаївській області; яка розповіла про основні зміни у податковому законодавстві щодо порядку сплати податку на прибуток та податку на додану вартість, які набрали чинності з 1 січня 2016 року. А саме, з січня 2016 року відмінено щомісячну авансову сплату податку на прибуток платникам з доходами за попередній рік понад 20 млн.грн.; введено для платників з доходами понад 20 млн.грн. щоквартальне визначення фінансового результату до оподаткування відповідно до національних або міжнародних стандартів бухгалтерського обліку; збережено річне декларування та сплату (у березні) для новостворених підприємств, виробників сільськогосподарської продукції, підприємств з річним доходом від будь якої діяльності до 20 млн.гривень. Щодо податку на додану вартість, то Гетманець Л.В. зазначила, що основними нововведеннями є часткове скасування пільги для платників спецрежиму, скасування пільгового режиму постачання зернових та технічних культур, скасування обмеження відшкодування ПДВ новоствореним платникам, запроваджено хронологічний порядок відшкодування та передбачено публічність Реєстрів. У нас є 336 великих платників, Податковий кодекс розрахований на сумлінного платника податків, 4442 платників ПДВ, близько 800 с/х товаровиробників, 47 платників в області заявили про відшкодування ПДВ. За лютий 2016 року задекларовано близько 100 млн.грн. ПДВ. На веб-порталі ДФС  України створено реєстр платників ПДВ, ми їх бачимо, все прозоро. Ми маємо право виходити на перевірку по заяві платника.

2. Барановську В.Г. - начальника управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Миколаївській області; яка ознайомила присутніх про зміни у Податковому кодексі України з 1 січня 2016 року. Проведені зміни дають можливість роботодавцям, не збільшуючи загальної суми витрат на оплату праці найманих працівників та сплату нарахованих на фонд оплати праці платежів, збільшувати заробітну плату на 20 відсотків, що в свою чергу, повинно відобразитися на надходженнях податку на доходи фізичних осіб.

Щодо змін в сплаті податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Скасовано норму, яка дозволяє сільським та селищним радам збільшувати граничну межу житлової нерухомості, по якій надається пільга; збільшено ставку податків до 3 відсотків для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості; збільшується річна сума податку на нерухомість на 25 тис. грн. за кожен об’єкт житлової нерухомості, загальна площа якого перевищує для квартир-300 квадратних метрів, для будинків – 500 квадратних метрів.

У обговоренні взяли участь: Катвалюк І.А., Сакаль І.І., Бордовський В.М., які зазначили, що окремі роботодавці продовжують використовувати неоформлені належним чином працю найманих працівників, що ставить під загрозу успіх проведеної реформи оподаткування фонду оплати праці та виведення заробітної плати з тіньового сектору.

Було запропоновано надавати щомісячний моніторинговий звіт усім членам Громадської ради про надходження до бюджету, особливо від СГД – сільгосптоваровиробників.

 

З питання 7 Порядку денного

СЛУХАЛИ:

Ракіпова В.Р. - начальника відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Миколаївській області, який розповів про нормативно-правові акти, розроблені ДФС України, щодо електронного адміністрування реалізації пального, відповідно до змін, внесених до Податкового кодексу України з 01 березня 2016 року. Для платників акцизного податку з 1 березня 2016 року новою статтею 232 ПКУ впроваджено систему електронного адміністрування реалізації пального. Відтак збільшено коло платників акцизного податку, а саме віднесено суб’єктів господарювання, які реалізують пальне.

Ті особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб – підприємців, до початку здійснення реалізації пального. Вводяться акцизні накладні, які діятимуть аналогічно за податковими накладними з ПДВ, складатимуться в електронному вигляді продавцями і надаватимуться покупцям. При ненаданні акцизної накладної, або порушення правил її складання, покупець матиме право подати скаргу на винну особу – продавця. До акцизних накладних за необхідності складатимуться розрахунки коригування. Зауважу, що акцизні накладні реєструватимуться в Єдиному реєстрі акцизних накладних. Змінами передбачено нові види фінансової відповідальності. Так, здійснення суб’єктом господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб'єктів платниками акцизного податку у порядку, передбаченому ПКУ, тягнуть за собою накладання штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального. Вводяться штрафи за порушення строків реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до них в межах від 2 до 50 %, залежно від порушення терміну реєстрації.

З питання 8 Порядку денного

СЛУХАЛИ:

Запорожченко Н.Є., яка запропонувала затвердити план роботи Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Миколаївській області на 2016 рік.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

1) щодо затвердження плану роботи Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Миколаївській області на 2016 рік:

„за” – 11;

„проти” – 0;

„утримались” – 0.

Рішення прийнято.

ВИРІШИЛИ:

1. Затвердити план роботи Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Миколаївській області на 2016 рік.

З питання 9 Порядку денного

СЛУХАЛИ:

Сокаля І.І., Катвалюка І.А., Бордовського В.М. з питання щодо звільнення колишнього керівника ГУ ДФС у Миколаївській області Копіци  В.В. та його радників Тарасова С.І. і Кущенка О.В.

На питання членів ради відповів в.о. начальника ГУ ДФС у Миколаївській області Кузьмін І.В., який розповів, що Копіцю В.В. звільнили за результатами комплексної перевірки, а його радників звільнили за наказом ГУ ДФС у Миколаївській області в перший же день після призначення в.о. начальника ГУ ДФС у Миколаївській області Кузьміна І.В. Радники начальника ГУ ДФС у Миколаївській області займали службові кабінети, користувалися службовим транспортом.

 

Запорожченко Н.Є., яка нагадала, що у березні 2015 року Копіца В.В. письмово звернувся до Громадської ради при ГУ ДФС у Миколаївській області, з проханням розглянути на засіданні Громадської ради питання щодо підтримки кандидатур колишніх заступників начальника ГУ ДФС у Миколаївській області Тарасова С.І. та Кущенка О.В. на призначення їх позаштатними радниками начальника ГУ ДФС у Миколаївській області на громадських засадах. З таким проханням Копіца В.В. звертався до мене, як до голови Громадської ради, в особистій розмові, а також до інших членів Громадської ради. Копіца В.В. мотивував необхідність призначення радниками начальника ГУ ДФС у Миколаївській області на громадських засадах Тарасова С.І. та Кущенка О.В. їх фаховим досвідом та бажанням бути корисними у розвитку партнерських відносин органів ДФС з платниками податків. Під тиском з боку Копіци В.В. зазначене питання було включено до порядку денного засідання Громадської ради від 10 березня 2015 року. Саме завдяки такому тиску на членів Громадської ради, на засіданні Громадської ради 10 березня 2015 року було вирішено рекомендувати начальнику Головного управління Державної фіскальної служби у Миколаївській області Копіці В.В. на призначення позаштатними радниками начальника ГУ ДФС у Миколаївській області запропонованих кандидатур на громадських засадах Тарасова С.І. та Кущенка О.В.

 

Сокаля І.І.,  Суханік Т.Д., Бордовського В.М.      

       Членам Громадської ради при ГУ ДФС у Миколаївській області стало відомо, що Тарасов С.І. та Кущенко О.В. за власним бажанням звільнилися з посад заступників начальника ГУ ДФС у Миколаївській області, з метою уникнення від «люстраційної» перевірки та неминучого звільнення з органів ДФС України відповідно до Закону України від 16 вересня 2014 року №1682-VII «Про очищення влади».

 

        Члени Громадської Ради відзначили, що призначення Тарасова С.І. та Кущенка О.В. позаштатними радниками  начальника ГУ ДФС у Миколаївській області на громадських засадах було необхідно не для допомоги у розвитку партнерських відносин органів ДФС з платниками податків, а для можливості впливати на суб’єкти господарювання у власних інтересах, про що свідчить той факт, що одним з членів Громадської ради було отримано пропозицію від радників про перерахування певної суму коштів до одного з сумнівних фондів.      

 

         Катвалюка І.А., Сакаль І.І.,  які запропонувалив написати від Громадської ради офіційне звернення до Голови ДФС України та міжфракційному об’єднанню «Миколаївщина» Верховної Ради України з приводу омани, у яку ввів Громадську раду колишній начальник ГУ ДФС у Миколаївській області Копіца В.В. та з проханням не допустити призначення Копіци В.В., Тарасова С.І. та Кущенка О.В. на будь-які посади в органах Державної фіскальної служби України.

 

В обговоренні взяли участь: Бордовський В.М., Суханік Т.Д., Іванов М.П. та інші члени Громадської ради, які висловили обурення діями Копіци В.В., який ввів їх у оману щодо підтримки кандидатур колишніх заступників начальника ГУ ДФС у Миколаївській області Тарасова С.І. та Кущенка О.В. на призначення позаштатними радниками начальника ГУ ДФС у Миколаївській області на громадських засадах, з метою начебто подальшої їх участі у розвитку партнерських відносин органів ДФС з платниками податків.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

1) щодо направлення листа Голові ДФС України Роману Насірову та міжфракційному об’єднанню «Миколаївщина» Верховної Ради України з приводу омани, у яку ввів Громадську раду колишній начальник ГУ ДФС у Миколаївській області Копіца В.В. та з проханням не допустити призначення Копіци В.В., Тарасова С.І. та Кущенка О.В. на будь-які посади в органах Державної фіскальної служби України.:

„за” – 12;

„проти” – 0;

„утримались” – 1.

Рішення прийнято.

ВИРІШИЛИ:

1. підготувати та направити листа Голові ДФС України Роману Насірову та міжфракційному об’єднанню «Миколаївщина» Верховної Ради України з приводу омани, у яку ввів Громадську раду колишній начальник ГУ ДФС у Миколаївській області Копіца В.В. та з проханням не допустити призначення Копіци В.В., Тарасова С.І. та Кущенка О.В. на будь-які посади в органах Державної фіскальної служби України.

 

З питання 10 Порядку денного

СЛУХАЛИ:

Запорожченко Н.Є., яка підбила підсумки засідання Громадської ради та оголосила про його закриття.

 

 

Додатковіматеріали:

Список членів Громадської ради при ГУ ДФС у Миколаївській області, присутніх на засіданні Громадської ради 24 березня 2016 року.

 

 

 

Голова                                                                                                     Н.Є. Запорожченко

Секретар                                                                                                          Л.Г. Левченко