Територіальні органи ДФС
у Миколаївській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

ПРОТОКОЛ № 2 засідання Громадської ради при Головному управлінні Державної фіскальної служби у Миколаївській області

17.11.2015

Дата та час проведення: 17 листопада 2015 року, 11 год. 00 хв.

Місце проведення: Велика зала ГУ ДФС у Миколаївській області (м. Миколаїв, вул. Лягіна, 6)

присутні від ГУ ДФС у Миколаївській області:

Кузьмін І.В. – в.о. начальника ГУ ДФС у Миколаївській області;

Ляшенко Ю.В. – завідувач сектору комунікацій ГУ ДФС у Миколаївській області;

присутні від інститутів громадянського суспільства (далі – ІГС):

8 членів Громадської ради при ГУ ДФС (список додається);

Модератор: Запорожченко Н.Є. - координатор підготовки засідання Громадської ради при ГУ ДФС у Миколаївській області

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

1. Вітальне слово Запорожченко Н.Є.

2. Напрями реформування Державної фіскальної служби.

3. Обговорення концепцій реформування податкової системи: законопроект №3357 від 26.10.15 щодо податкової лібералізації.

4. Обговорення проблемних питань, що виникають під час функціонування системи електронного адміністрування ПДВ, реєстрації податкових накладних в ЄРПН.

5. Обговорення практики зміни стану суб’єктами господарювання з «0» на «9» та законодавчі підстави.

6. Включення окремих інститутів громадянського суспільства у склад Громадської ради при ГУ ДФС у Миколаївській області.

7. Підсумки заходу.

 

З питання 1 Порядку денного

СЛУХАЛИ:

Запорожченко Н.Є., яка привітала присутніх, оголосила кількість учасників заходу, порядок денний.

ГОЛОСУВАЛИ:

1) щодо затвердження порядку денного:

„за”– 8;

„проти” – 0;

„утримались” – 0

Рішення прийнято;

ВИРІШИЛИ:

1. Затвердити порядок денний засідання.

З питання 2 Порядку денного

СЛУХАЛИ:

Кузьміна І.В. - в.о. начальника ГУ ДФС у Миколаївській області, який розповів про напрями реформування Державної фіскальної служби. Головною ідеєю виступу було реформування фіскальних органів на засадах доступності, відкритості, а також якість надання адміністративних послуг. Основна мета – це покращити та зробити роботу настільки прозорою та ефективною, щоб вона приводила до надання якісних послуг платникам. Підбір кадрів є ключовим моментом проведення реформи. «Максимальні вимоги - це професіоналізм, чесність, порядність, вміння спілкуватися з платниками, знання та вимоги законодавства, щоб уникати цих всіх негараздів, які є зараз» - підкреслив Ігор Кузьмін.

 

З питання 3 Порядку денного

СЛУХАЛИ:

Рибальченко О.О. - заступника начальника управління правової роботи ГУ ДФС у Миколаївській області, яка підкреслила, що державні інспекції мають виконувати сервісні функції. Вона додала, що скарги платників, відтепер, можуть розглядати лише обласні центри, а апеляції – Міністерство фінансів. Зміни будуть задіяні і до оподаткування пенсій. Відтепер, пенсія буде обкладатися податком лише тоді, коли вона перевищує 10 мінімальних зарплат для працездатного населення. В цілому, податкова лібералізація повинна спростити податкову систему, зробити її більш прозорою.

З питання 4 Порядку денного

СЛУХАЛИ:

Гетманець Л.В. - начальника управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДФС у Миколаївській області, яка розповіла про проблемні питання, що виникають під час електронного адміністрування ПДВ та реєстрації податкових накладних в ЄРПН.

В обговоренні взяли участь: Катвалюк І.А., Сакаль І.І., Бордовський В.М., які  зійшлися у низці причин, що породжують проблеми. Зокрема, це низькій професійний рівень працівників нижньої ланки. Визначено хронічну нестачу кадрів, особливо у районних інспекціях області.

Було запропоновано рекомендувати Міністерству фінансів України підвищити рівень заробітної плати працівникам фіскальної служби, що дасть можливість боротися з корупцією та на конкурсних засадах відбирати кращих працівників.

З питання 5 Порядку денного

СЛУХАЛИ:

Шимченка О.Я. - начальника оперативного управління ГУ ДФС у Миколаївській області, який розповів про практику зміни стану суб’єктам господарювання з «0» на «9» та законодавчі підстави, процедуру встановлення стану, місця реєстрації та розташування. Підприємці можуть звертатися до державного реєстру та отримувати витяг про свій стан за місцем перебування.

 

В обговоренні взяли участь: Кузьмін І.В., Запорожченко Н.Є., Іванов М.П., Сакаль І.І., Катвалюк І.А. та інші.

З питання 6 Порядку денного

СЛУХАЛИ:

Запорожченко Н.Є., яка запропонувала включити члена ТВ АППУ у Миколаївській області Дудюка О.Л. до складу Громадської ради при ГУ ДФС у Миколаївській області.

ГОЛОСУВАЛИ:

1) щодо включення члена ТВ АППУ у Миколаївській області Дудюка О.Л. до складу Громадської ради при ГУ ДФС у Миколаївській області:

„за” – 8;

„проти” – 0;

„утримались” – 0.

Рішення прийнято.

ВИРІШИЛИ:

1. Включити члена ТВ АППУ у Миколаївській області Дудюка О.Л. до складу Громадської ради при ГУ ДФС у Миколаївській області.

З питання 7 Порядку денного

СЛУХАЛИ:

Запорожченко Н.Є., яка запропонувала підтримати  позитивні зміни у проекті закону щодо податкової лібералізації відносно зменшення ставок оподаткування. Разом з тим, вона висловила свою точку зору відносно  пропозиції  розподіляти ПДФО:  50% - місцевим бюджетам по місцю роботи платника податків, а 50% - за його місцем проживання та вважає це недоцільним. «Ця пропозиція значно ускладнить адміністрування цього податку та збільшить навантаження на роботодавця» - зазначила Запорожченко Н.Є. 

Кузьміна І.В., який запропонував щодо розподілу ПДФО залишити 100% за місцем проживання. Також Ігор Кузьмін розповів про ситуацію, яка склалася з великими платниками податків у Миколаївській області, які поступово залишають розташування своїх офісів на Миколаївщині та переходять в Одесу та Київ. На його думку, Миколаївщина втрачає близько 36 мільйонів гривень на рік. «Миколаївський коньячний завод» на сьогодні третій платник за рівнем, але на наступний рік його також забирають», промовив він та запропонував звернутися до депутатів Верховної Ради проаналізувати це питання та внести пропозиції щодо змін у законодавчі акти, щоб залишати 10% податку на прибуток на місцях, і місцевій владі давати можливість закривати соціальні питання.

 

В обговоренні взяли участь: Катвалюк І.А., Сакаль І.І., Бордовський В.М., які  підтримали пропозиції, надані  в Законопроекті,  щодо формування публічного Реєстру заяв на бюджетне відшкодування, що дозволить суттєво знизити корупцію в даній сфері.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

1) щодо підтримки реформування Державної фіскальної служби та реформування податкової системи в напрямку  податкової лібералізації:

„за” – 8;

„проти” – 0;

„утримались” – 0.

Рішення прийнято.

Запорожченко Н.Є. підбила підсумки засідання Громадської ради та оголосила про його закриття.

 

 

Додатковіматеріали: Список присутніх членів Громадської ради при ГУ ДФС у Миколаївській області 17 листопада 2015 року

 

      Голова                                                               Н.Є. Запорожченко

      Секретар                                                          Ю.В. Ляшенко