Територіальні органи ДФС
у Миколаївській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Протокол засідання Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Миколаївській області

02.10.2014

Дата проведення: 01 жовтня 2014 року

 

Місце проведення: м. Миколаїв, вул. Лягіна, 6, початок о 12 год. 00 хв.

 

Присутні: члени Громадської ради - 16 осіб, начальник ГУ ДФС у Миколаївській області В.В. Копіца, в.о. заступника начальника - начальника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Миколаївській області Д.В. Басалаєв, начальник Очаківської ОДПІ ГУ Міндоходів у Миколаївській області В.С. Бітун, співробітники інформаційно-комунікаційного сектору.

 

Порядок денний

 

1. Підсумки діяльності Громадської ради при ГУ Міндоходів у області за період січень – жовтень 2014 року.

 

2. Про роботу Громадської ради при Головному Управлінні Міндоходів у Миколаївській області після набрання чинності постанови Кабінету Міністрів від 21 травня 2014р. №160 "Про утворення Державної фіскальної служби".

 

3. Різне:

3.1. Про спільну роботу контролюючих органів та громадськості по скороченню заборгованості по заробітній платі.

3.2. Про результати діяльності слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Миколаївській області.

3.3. Про результати операції «Курорт-2014».

 

Головуючий на засіданні: Голова Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Миколаївській області Запорожченко Н.Є. оголосила питання порядку денного.

 

Члени Громадської ради одноголосно затвердили Порядок денний.

 

З питання 1 порядку денного

Запорожченко Н.Є. (голова Громадської ради при ГУ Міндоходів в області, Голова територіального відділення Всеукраїнської громадської організації „Асоціація платників податків України” у Миколаївській області), підбила підсумки діяльності Громадської ради при ГУ Міндоходів  області за період січень – жовтень 2014 року. Голова Громадської ради нагадала присутнім, що за час роботи Громадської ради в діючому складі проведено 2 засідання разом з Громадською радою при Міністерстві доходів та зборів в режимі відеоконференцзв'язку.

 

Левченко Л.Г. (в.о. завідувача інформаційно-комунікаційного сектору) проінформувала членів Громадської ради про розгляд, опрацювання та направлення до Міністерства доходів та зборів всіх пропозицій про внесення змін до діючого законодавства, прийнятих на засіданнях Громадської ради.

 

Копіца В.В. (начальник ГУ ДФС у Миколаївській області) наголосив, що в теперішніх умовах основний акцент в роботі податкових органів області робиться на побудову принципово нового, партнерського рівня відносин з платниками податків, створення необтяжливої для них та ефективної для бюджету системи адміністрування податків.

Зокрема, значна увага приділяється налагодженню партнерських відносин з громадськими організаціями платників податків та підприємців, забезпечення   участі   громадян в  управлінні  державними  справами, здійснення   громадського   контролю  за   діяльністю територіальних органів Міндоходів   в   області, врахуванню  громадської   думки   під  час  формування  та  реалізації    державної,   податкової   та   митної   політики   в  області.

Начальник ГУ ДФС зазначив про необхідність покращення комунікацій між Головним управлінням та Громадською радою щодо результатів розгляду рішень Громадської ради. Крім того, враховуючи перетворення Міністерства доходів і зборів у Державну фіскальну службу та, як наслідок, втрату законотворчої функції, шукатимуться нові шляхи для позитивного вирішення пропозицій Громадської ради щодо внесення змін до діючого законодавства. 

 

З питання 2 порядку денного

Запорожченко Н.Є. (голова Громадської ради при ГУ Міндоходів в області, Голова територіального відділення Всеукраїнської громадської організації „Асоціація платників податків України” у Миколаївській області) акцентувала увагу на питанні про подальшу діяльність Громадської ради  після набрання чинності постанови Кабінету Міністрів від 21 травня 2014 р. №160 "Про утворення Державної фіскальної служби". Дана постанова передбачає реорганізацією Міністерства доходів і зборів України у Державну фіскальну службу шляхом перетворення. В зв'язку з цим, винесено наступну пропозицію:

у звязку із реорганізацією Міністерства доходів і зборів України у Державну фіскальну службу шляхом перетворення, яка здійснюється на підставі постанови  Кабінету Міністрів України від 21.05.2014 року № 160, повноваження Громадської ради при ГУ Міндоходів у області в діючому Персональному складі продовжити до початку такої реорганізації на регіональному рівні.

В обговоренні взяли участь члени Громадської ради

 

Голосували:

за пропозицію Запорожченко Н.Є.

«за» - одноголосно.

 

Вирішили: у звязку із реорганізацією Міністерства доходів і зборів України у Державну фіскальну службу шляхом перетворення, яка здійснюється на підставі постанови  Кабінету Міністрів України від 21.05.2014 року № 160, повноваження Громадської ради при ГУ Міндоходів в області в діючому Персональному складі продовжити до початку такої реорганізації на регіональному рівні.

 

З питання 3  порядку денного:

3.1. Копіца В.В.  (начальник ГУ ДФС у Миколаївській області), стосовно питання детінізації виплат заробітних плат повідомив, що працівниками ГУ Міндоходів в області на постійній основі проводиться аналіз основних показників фінансової та податкової звітності суб'єктів господарювання, відповідності чисельності працівників фактичному виду діяльності, в результаті чого виявляються численні порушення суб'єктами господарювання вимог чинного трудового законодавства. Зазначила, що показник "середня заробітна плата нижче мінімальної" використовується працівниками доходів та зборів під час проведення аналізу діяльності платників тільки в ракурсі запобігання виплат "в конвертах" та легалізації доходів.

Завдяки спільним зусиллям всіх гілок влади і контролюючих органів відбулося скорочення заборгованості по заробітній платі. Погашено заборгованість в сумі 31,7  млн.  грн., до місцевих бюджетів надійшло|вчинило| 3,3  млн.  грн. податку на доходи фізичних осіб. Крім того, виявлено 5460 неоформленних| найманих робітників. Донараховано 1895,2 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб зі|із| штрафними санкціями, з|із| яких 1766,3  тис. грн. (93,2  %) надійшло|вчинило| до місцевих бюджетів.

 

На голосування винесено наступну пропозицію:

взяти до уваги інформацію начальника ГУ ДФС у Миколаївській області Копіци В.В.

Голосували:

за пропозицію Копіци В.В.

«за» - одноголосно.

 

Вирішили: взяти до уваги інформацію начальника ГУ ДФС у Миколаївській області Копіци В.В.

 

3.2. Басалаєв Д.В. (в.о. заступника начальника - начальника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Миколаївській області) повідомив, що за матеріалами оперативних співробітників податкової міліції до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 43 відомості про вчинення суб’єктами господарювання кримінальних правопорушень, з яких тяжких та особливо тяжких – 26 правопорушень, або 60,5 відсотка. Крім того співробітниками податкової міліції припинено діяльність 2 «конвертаційних центрів», організатори якого з метою прикриття своєї незаконної діяльності, пов’язаної з незаконним формуванням валових витрат для суб’єктів господарювання реального сектору економіки, створили та організували діяльність 39 суб’єктів господарської діяльності з ознаками «фіктивності». До суду направлено 15 кримінальних проваджень, забезпечено відшкодування збитків до бюджету у розмірі 1 921 тис. гривень.

 

На голосування винесено наступну пропозицію:

взяти до уваги інформацію в.о. заступника начальника - начальника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Миколаївській області Басалаєва Д.В.

Голосували:

за пропозицію Басалаєва Д.В.

«за» - одноголосно.

 

Вирішили: взяти до уваги інформацію в.о. заступника начальника - начальника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Миколаївській області Басалаєва Д.В.

 

 

 

3.3. Бітун В.С. (начальник Очаківської ОДПІ) доповів, що за 9 місяців 2014 року забезпечено збір до державного бюджету в сумі 33,3 млн. грн., місцевих бюджетів в сумі 98,1 млн. грн. Щодо організації роботи під час проведення курортного сезону, то сплачено податків та зборів санаторно – курортними та оздоровчими закладами по Очаківській ОДПІ 5,5 млн. грн., перевірено 64 суб’єктів господарювання, виявлено 129 неоформлених працівників. За наслідками перевірок легалізовано доходу в сумі 256,8 тис. грн. По Березанському району проведено 37 рейдів, в ході яких виявлено 21 громадянин без державної реєстрації підприємницької діяльності. Після проведеної роботи всі зареєструвалися фізичними особами-підприємцями. У результаті до бюджету додатково надійшло 10,1 тис. грн. податків та зборів.

 

Голова Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Миколаївській області Запорожченко Н.Є. оголосила про закриття засідання.

 

 

 

 

 

Голова Громадської ради                                                            Н.Є. Запорожченко

Секретар Ініціативної групи                                                               Л.Г. Левченко