Територіальні органи ДФС
у Миколаївській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Від 25.05.2016 №1731/10/14-29-12-01-10

25.05.2016

   Розподіл суми податкового кредиту звітного періоду за видами сільськогосподарських операцій здійснюється у відповідних рядках таблиць             1, 2 та 3 додатка 10 (ДС10) до податкової декларації з ПДВ із позначкою "0121" виходячи з частки, розрахованої у додатку 9 (ДС9) за попередній звітний період.

          У разі якщо товари/послуги, основні фонди, виготовлені та/або придбані, використовуються сільськогосподарським підприємством виключно для виробництва одного виду товарів/послуг (зернових і технічних культур, або продукції тваринництва, або інших сільськогосподарських товарів/послуг), сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту у зв'язку з таким виготовленням/придбанням повністю відноситься до складу податкового кредиту за відповідним видом операцій.

           У випадку, коли в наступних податкових періодах відбувається зміна напряму використання придбаних товарів/послуг, основних фондів необхідно провести перерозподіл сум податкового кредиту.

           Порядком № 21 в декларації з ПДВ передбачено рядок 13, в якому відображаються суми коригування податкового кредиту. Підпунктом 4                пункту 4 розділу V Порядку № 21 передбачено, що коригування податкового кредиту під час зміни напряму використання товарів/послуг, необоротних активів проводиться, виходячи з балансової (залишкової) вартості необоротних активів та вартості залишків товарів. При цьому зазначено, що рядок 13 декларації «0121» дорівнює сумі значень рядків 8 таблиць 1- 3 додатка 10 (ДС10). Таким чином, коригування (перерозподіл) податкового кредиту відбувається у тому періоді, в якому змінився напрям використання товарів/послуг, необоротних активів, виходячи з частки кожного виду сільськогосподарських товарів/послуг у загальній вартості постачання усіх сільськогосподарських товарів/послуг, розрахованої у додатку 9 (ДС9) за попередній звітний період, тобто виходячи з питомої ваги окремих видів сільськогосподарських операцій на початок звітного періоду, в якому змінено напрям використання товарів/послуг, основних фондів. Перерозподіл (коригування) податкового кредиту здійснюється у рядку 8 таблиць 1- 3 додатка 10 (ДС10) з відповідними знаками з урахуванням підсумків проведених перерахунків.

            Поряд  з цим, звертаємо увагу, що відповідно підпункту 14.1.172 пункту 14.1 статті 14 Кодексу податкова консультація – це допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган. Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

 Одночасно доводимо до відома, що у разі виникнення питань, пов'язаних з оподаткуванням, доцільно використовувати інформацію сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс», який знаходиться на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням: zir.sfs.gov.ua.

До списку