Територіальні органи ДФС
у Миколаївській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ГУ ДФС у Миколаївській області від 18.02.16 № 522/10/14-29-15-01-10

19.02.2016

Головне управління ДФС у Миколаївській області розглянуло лист товариства з обмеженою відповідальністю «….» про надання податкової консультації щодо правомірності віднесення до складу податкового кредиту сум ПДВ, сплаченого митним органам при ввезенні на митну територію України товарів в режимі реімпорт у зв’язку  із невиконанням умов зовнішньоекономічного договору та за результатами розгляду повідомляє наступне.

Статтею 70 Митного кодексу України від 13.03.12 р. №4495-VI із змінами та доповненнями (далі - Митний кодекс) визначено перелік митних режимів, які запроваджені з метою застосування законодавства України з питань державної митної справи, згідно якої імпорт та реімпорт – це два окремих митних режимів.

Згідно зі статтею 74 Митного кодексу імпорт  - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.

Режим реімпорту – це, згідно зі статтею 77 Митного кодексу, митний режим, відповідно до якого товари, що були вивезені або оформлені для вивезення за межі митної території України, випускаються у вільний обіг на митній території України зі звільненням від сплати митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно з підпунктом 14.1.181 пункту 14.1 статті 14 Кодексу податковий кредит – сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V Кодексу.

Пунктом 198.1 статті 198 Кодексу передбачено, що право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій, зокрема, з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

Пунктом 198.3 статті 198 Кодексу визначено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку, зокрема, з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг.

Отже, враховуючи, що сплата податку на додану вартість при реімпорті в зв’язку з невиконанням умов зовнішньоекономічного договору не пов’язана з придбанням товарів при їх імпорті, у платника відсутнє право на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту.

 

 

В.о. начальника                                                                                                                       І.В.Кузьмін

До списку