Територіальні органи ДФС
у Миколаївській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ГУ ДФС у Миколаївській області від 13.10.15 № 2718/10/14-29-15-01-10

16.10.2015

Головне управління ДФС у Миколаївській області розглянуло лист товариства з обмеженою відповідальністю «….» про надання податкової консультації щодо правомірності віднесення сум ПДВ до складу податкового кредиту декларантом - платником податку на додану вартість, у разі здійснення фактичної сплати податку митним органам на підставі наданої для митного оформлення митної декларації, при тому, що він не є власником імпортованого товару, за результатами розгляду та в межах своїх повноважень повідомляє наступне.

Згідно з пунктом 198.1 статті 198 Кодексу до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг. Тому, право на податковий кредит з ПДВ (за умови сплати ПДВ, згідно з пунктом 187.8 статті 187 Кодексу, та отримання митної декларації, оформленої відповідно з вимогами законодавства, що підтверджує сплату ПДВ) виникає у покупця імпортованого товару. У зв’язку з тим, що ТОВ «…» виступає декларантом під час імпорту товарів, які імпортуються третьою особою – резидентом, право на податковий кредит з ПДВ  у ТОВ «…» не виникає. У зв’язку з цим, обов'язок з нарахування податкових зобов'язань з податку на додану вартість згідно пункту 198.5 статті 198 Кодексу відсутній.

Порядок заповнення граф митної декларації визначено в Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012  № 651 із змінами та доповненнями, якій зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14.09.12 № 1372/21684.

Разом з тим, оскільки висновки щодо правомірності включення сум ПДВ до податкового кредиту підприємства можуть надаватися за результатами детального вивчення умов, суттєвих обставин здійснення відповідних операцій та всіх первинних документів, оформленням яких вони супроводжувались, висновки щодо оподаткування податком на додану вартість можуть бути надані за результатами вивчення відповідних документів та укладених договорів.

 

 Перший заступник начальника                                        Р.М.Підгородинській

 

До списку