Територіальні органи ДФС
у Миколаївській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Лист ГУ ДФС у Миколаївській області від 12.03.2016 № 803 /10/14-29-17-01-12

15.03.2016

Головне управління ДФС у Миколаївській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянуло Ваше звернення від «….», стосовно необхідності надання благодійною організацією податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку (форми 1 ДФ) в разі закупівлі у ФОП товарів, пов'язаних із благодійною діяльністю,  у відповідності до вимог  Кодексу,  повідомляє наступне.

Податкова консультація – це допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган (пп. 14.1.172 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Відповідно до пп. «б» п. 176.2 ст. 176  та пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49  Кодексу, особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування.

Податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV  Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV  Кодексу (пп.14.1.180 п.14.1 ст 14 Кодексу).

Тобто, у разі нарахування (виплати) доходів податковий агент повинен відобразити в податковому розрахунку такі виплачені доходи на користь всіх платників податків, в тому числі виплачені на користь самозайнятих осіб (фізичних осіб - підприємців та осіб, що проводять незалежну професійну діяльність).

Наказом  Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4    (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30 січня 2015 року за  №111/26556) затверджено «Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку». 

Пунктом 3.6. зазначеного Порядку, передбачено відображення у графі 5 Податкового розрахунку  (форма № 1ДФ)  ознаки доходу.

Згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до цього Порядку, інформація про дохід, виплачений самозайнятій особі відображатися податковим агентом за ознакою доходу «157» .

Звертаємо Вашу увагу, що  відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.     

 

З повагою

В.о.  начальника І.В. Кузьмін

 

 

 

 

 

До списку